Moje služby

Předprodejní příprava – Home staging

Předprodejní příprava nemovitosti neboli Home staging dokáže zvýšit atraktivitu nemovitosti v očích potenciálních kupců. Takové byty a domy se prodávají za vyšší ceny, než ty, které připravené nejsou. Správně provedený Home staging a s ním spojená fotodokumentace či videodokumentace dokáže:

  • Zvýšit atraktivitu celé nemovitosti či konkrétního prodávaného bytu v inzerátech, tím zaujmout zraky většího počtu potenciálních kupců a zvýšit ohlas z inzerce.
  • Vytvořit dobrý dojem z nemovitosti při fyzické prohlídce s klienty a ukázat její skutečný potenciál, který si mnoho lidí bez vizuální představivosti nedokáže vykreslit.

Dobrá předprodejní příprava patří mezi poměrně snadné a levné způsoby, jak prodat nemovitost za vyšší cenu. Získáte tím tedy vy i já. Předprodejní přípravu zajišťuji ve spolupráci s profesionální aranžérkou.

3D vizualizace

Některé prodávané nemovitosti se nabízejí nezařízené, ve stavu před rekonstrukcí nebo během stavby a v tu chvíli nedává smysl investovat velké částky do zatraktivnění prostor. Ani homestaging nedává v tu chvíli smysl. Naopak to je ideální chvíle pro 3D vizualizaci. Prázdné nezařízené prostory nechávám vyfotit profesionálním fotografem a grafik na základě těchto kvalitních fotografií a půdorysů připraví vizualizace možného dispozičního řešení i zařízení místností.

Ukázka prodávaného bytu z mé nabídky – bez vizualizace a s vizualizací:

V praxi se mi opakovaně potvrzuje, že inzeráty s vizualizací vzbudí mnohem větší zájem, než fotografie nemovitosti, která nevypadá v tu chvíli atraktivně. Naopak ukazuje potenciál nemovitosti, jak by byt nebo dům mohl vypadat po rekonstrukci.

Ještě jedna ukázka – tentokrát z domu, který jsem prodávala ve stavu probíhající rekonstrukce:

Poslední příklad je vizualizace exteriéru staršího domu – vlevo aktuální stav, vpravo vizualizace stavu po dokončení:

Pokud někdo nemá velkou představivost, inzerát s obyčejnými fotkami ho nezaujme a na nemovitost se na základě fotografií skutečného stavu nepojede podívat. Díky 3D vizualizaci můžeme vzbudit zájem u mnohem většího počtu kupujících. Pokud budeme mít více zájemců, 3D vizualizace nám pomůže prodat nemovitost rychleji a za lepší cenu.

Největší výhody 3D vizualizace:

  • Zatraktivní nemovitost
  • Časově nenáročné
  • Minimální náklady
  • Vzbudí větší zájem
  • Rychlejší prodej
  • Lepší prodejní cena

Nevýhody 3D vizualizace:

  • Může vzbudit vyšší očekávání a následně zklamání u zájemců, proto doporučuji prezentovat také skutečný stav

Půdorysy

Díky půdorysu bude nemovitost pro zájemce přehlednější a atraktivnější. Potenciální kupující získá ihned ucelenou představu o nemovitosti včetně informace o dispozičním řešení. Tvorbu půdorysů pro Vás zajistím ve spolupráci s týmem osvědčených grafiků, kteří Vám zpracují 3D nebo 2D půdorysy nemovitosti.

Hypoteční servis

Ve spolupráci s hypotečním poradcem vám připravíme nabídku, která Vám bude „ušita“ na míru a bude zahrnovat nejvýhodnější hypoteční úvěry na trhu. Spolupracujeme se všemi bankami na českém trhu a vyjednáme Vám nižší úrokovou sazbu, než Vám nabídne banka. Zajistíme potřebnou administrativu spojenou s vyřízením hypotéky a provedeme Vás celým procesem hypotéky až do vyčerpání úvěru.

Právní servis

Kvalitní právní servis je podmínkou zdárného dokončení realitní transakce. Proto přímo v naší realitní kanceláři sídlí právník, který má na starosti kompletní přípravu realitní transakce po právní stránce, zejména přípravu kupních a eventuálně budoucích kupních smluv, návrhy na vklady vlastnického práva do katastru nemovitostí, úschovy kupních smluv a dalších nezbytných dokumentů. Právník v naší kanceláři je rovněž oporou realitních makléřů v jejich činnosti.

Bezpečí realitní transakce je pro nás nejvyšší prioritou. Náš právník je členem advokátní komory a je schváleným partnerem společnosti RE/MAX Česká republika, která dohlíží, aby právníci splňovali podmínky bezpečnosti úschovy kupních cen, např. pojištění odpovědnosti za způsobené škody. Přečtěte si více o podmínkách bezpečné úschovy.

Poprodejní servis

Svým klientům poskytuji poprodejní služby jako převod veškerých energií a služeb, zajištění soudního odhadu nemovitosti, podání daňového přiznání a mnoho dalšího.

PENB, technické inspekce nemovitosti

K prodeji i pronájmu rodinného domu nebo bytu potřebují majitelé energetický průkaz, který pro své klienty obstarám u akreditované společnosti. Rovněž zajišťuji technickou inspekci nemovitosti, kterou doporučuji zvláště při prodeji starších nemovitostí, kdy chceme vyloučit do budoucna spory týkající se skrytých vad. Tím, že je nemovitost podrobně zdokumentována a budoucí majitel je se stavem detailně seznámen a riziko budoucích sporů je vyloučeno.

Přečtěte si, kdy je nutné mít průkaz energetické náročnosti zpracován?